Jaki jest koszt diety pudełkowej?

Jaki jest koszt diety pudełkowej?

Koszt diety pudełkowej to ważna kwestia dla większości osób, które się nad taką formą żywienia zastanawiają. Warto wiedzieć, od czego zależy cena cateringu dietetycznego i jak ma się ona do cen innych form żywienia. To właśnie wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Ile kosztuje dieta pudełkowa i od czego to zależy?

Ciężko jednoznacznie podać koszt diety pudełkowej, ponieważ jest on zależny od wielu czynników. Nie tylko od tego, jaką firmę dostarczającą catering wybierzemy – w ramach jednego usługodawcy, w zależności od dobranych parametrów, możemy często spotkać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt różnych cen. Koszt wielu diet zamyka się w kilkudziesięciu złotych za dzień, ale czy będzie to 60 złotych, czy 90, wynika z wielu czynników. Zdarzają się też diety, które kosztują powyżej 100 złotych za dzień.

Czynniki, o których mowa, to przede wszystkim:

  • typ diety
  • kaloryczność diety
  • ilość posiłków
  • długość zamówienia.

Dobre cateringi dietetyczne, takie jak na przykład ten: https://afterfit-catering.pl/poznan, oferują wiele różnych typów diet. Począwszy od diet podstawowych, po bardziej niszowe, jak dieta wegetariańska i wegańska, bezglutenowa, pozbawiona laktozy czy dieta keto. Dla każdej diety można też dopasować kaloryczność – większa kaloryczność oznacza konieczność zużycia większej ilości składników, więc dieta będzie nieco droższa.

Jeśli zaś chodzi o ilość posiłków, to niektóre cateringi dają możliwość wyboru na przykład 5 lub 3 posiłków dziennie lub tylko samego obiadu. Dodatkowo, zamówienie diety od razu na dłuższy okres może wiązać się ze zniżką.

Jak dieta pudełkowa wypada w porównaniu do innych metod żywienia?

Może się wydawać, że kilkadziesiąt złotych za dzień to dużo, ale, jeśli policzymy, ile wydawaliśmy dotychczas, jeśli zdarza nam się na przykład zamawiać jedzenie z restauracji, kupować przekąski z automatu czy żywić się w kantynie w pracy, w rzeczywistości pewnie koszty okażą się podobne. Być może nieco niższe, ale trzeba wskazać na brak regularności takich posiłków, a także fakt, że nie ma tutaj mowa o zdrowym planie żywienia opracowanym przez specjalistę. Sami musimy wyliczać kalorie i planować posiłki, tak, aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Jeśli zaś wszystkie posiłki gotujemy sami w domu, to, aby otrzymać pełny obraz sytuacji, do kosztu samych składników powinniśmy także doliczyć koszt naszego czasu, poświęconego na gotowanie. W przypadku korzystania z cateringu dietetycznego oszczędzamy bardzo wiele czasu, ponieważ wszystkie posiłki są gotowe i wystarczy je podgrzać.

Dodaj komentarz