Strefa 51 – czy kiedyś poznamy prawdę?

Strefa 51 – czy kiedyś poznamy prawdę?

Amerykańska baza wojskowa zbudowana w 1951 roku w pobliżu jeziora Groom w zachodniej części hrabstwa Lincoln na południu stanu Nevada od dawna budzi ogromne zainteresowanie opini publicznej. O żadnym innym obiekcie na Ziemi nie powstało tyle opowieści i teorii spiskowych. W strefie 51 prowadzone były badania i eksperymenty naukowe o najwyższym stopniu tajności jednak dzisiaj pomimo tego, że jest to najściślej strzeżony obiekt na Świecie prawdopodobnie nie jest już miejscem o pierwotnym przeznaczeniu ze względu na duże zainteresowanie mediów, innych krajów i zwykłych ludzi.

Jeśli coś jest ściśle tajne a do tego połączone z CIA to musi dziać się tam coś, co może wpłynąć na losy ludzkości. Najpopularniejsze teorie spiskowe związane ze strefą 51 dotyczą przetrzymywania tam pozaziemskich form życia ze statku kosmicznego, który rozbił się w 1947 w Roswell ponadto twierdzono, że prowadzone były tam badania nad bronią energetyczną, kontrolą pogody, podróżom w czasie czy nowoczesnym samolotem Aurora, który osiągał prędkość rzędu Mach 6.

Dokładne zdjęcia satelitarne pokazały, że na terenie strefy 51 znajduje się najdłuższy pas startowy na Świecie o długości 9,5 km a około 2000 roku zbudowano tam drugi pas tym razem o długości 5,5 km.

W 1989 roku Bob Lazar ujawnił, że pracował w najbardziej tajnej części bazy nad napędem latających dysków, twierdził, że widział ich 9, potrafił dokładnie opisać ich budowę i zasadę działania a swoje wypowiedzi poparł licznymi dokumentami i zdjęciami skradzionymi z bazy.

Teorie Boba potwierdzili inni powiązani ze strefą 51. Według niego, obcy do poruszania swoich pojazdów używali napędu antygrawitacyjnego, który jako paliwa używał pierwiastka o liczbie atomowej 115 nieodkrytego dotąd na Ziemi. Jak wynikało z dokumentów pojazdy przeznaczone były dla istot dużo mniejszych niz ludzie. Według niepotwierdzonych danych szczątki statku i istoty obce przewieziono do strefy 51 gdzie zawarto umowę, na mocy której w zamian za technologię, przybysze mogli przeprowadzac testy na ludziach i zwierzętach.

Strefa 51 jeszcze przez długie lata będzie obiektem jedynie spekulacji a prawdy zapewne nie poznamy nigdy.

Dodaj komentarz