Zabiegi kosmetologiczne – zadbaj o skórę zimą

Zabiegi kosmetologiczne – zadbaj o skórę zimą

Odpowiednia pielęgnacja skóry to klucz do pięknej cery. Jednak zwykłe mycie nie jest wystarczające. Szczególnie zimą, kiedy skóra wymaga dodatkowej troski. Jak dbać o skórę zimą? Jednym ze sposobów są zabiegi kosmetologiczne, które warto regularnie wykonywać. Zobacz najlepsze zabiegi kosmetologiczne na piękną skórę. 

Zabiegi oczyszczające – kiedy warto po nie sięgnąć? 

Czy wiesz, jak wiele czynników ma wpływ na występowanie niedoskonałości na naszej skórze? Szacuje się, że w ciągu dnia dotykamy twarzy aż 90 razy! Z każdym dotknięciem nanosimy na skórę nowe bakterie i brud. Co więcej, zanieczyszczenie czyha na nas także na dworze. Na pogorszenie się stanu cery ma wpływ między innymi smog i spaliny. Szarą cerę obserwują szczególnie osoby mieszkające w dużych miastach. Dlatego regularne wykonywanie zabiegów oczyszczających na twarz jest tak ważne. Dzięki nim możemy dogłębnie oczyścić skórę, pozbyć się brudu gromadzącego w porach i rozprawić z niedoskonałościami. 

Metody oczyszczania skóry są nieinwazyjne. Oznacza to, że po zabiegu możemy od razu wrócić do codziennego życia. Należy jednak pamiętać o dokładnym myciu twarzy i używaniu odpowiednich kosmetyków, żeby przedłużyć efekt zabiegu kosmetologicznego. Szeroką ofertę zabiegów kosmetologicznych na twarz oraz ciało znajdziesz w https://klinikaotco.pl/oferta/.

Zabiegi pielęgnacyjne – sposób na gładką cerę 

Promienna i gładka cera jest marzeniem niejednej kobiety. Pierwszym krokiem do jej uzyskania jest regularne oczyszczanie, także w najgłębszych warstwach skóry. Drugim etapem są zabiegi pielęgnacyjne, które rozświetlają i wygładzają cerę. W zależności od tego, jaki zabieg wybierzemy, różny będzie efekt końcowy. Jeżeli zależy nam na pozbyciu się blizn potrądzikowych lub przebarwień, to możemy zdecydować się na zabieg laserami, albo mikrodermabrazję. 

Z kolei jeśli nasza skóra jest szara i matowa, to oznacza, że brakuje jej składników odżywczych. W tym przypadku warto zdecydować się na zabieg, który dogłębnie odżywi naszą skórę. Dostarczy minerałów i witamin. Dzięki nim nasza cera stanie się nawilżona, jasna i promienista. 

Peeling na całe ciało 

Jednak nie tylko zabiegi na twarz warto wykonywać regularnie. Równie ważne są peelingi, które pomagają się pozbyć martwego naskórka. Ponadto ujędrniają skórę, która staje się gładka i napięta. Pamiętaj jednak, żeby uzyskać pożądany efekt, peelingi trzeba wykonywać regularnie. Jeden zabieg zazwyczaj nie jest wystarczający.  

Dodaj komentarz