Podnośniki koszowe – kupno czy wynajem? 

Podnośniki koszowe – kupno czy wynajem? 

Podnośniki koszowe to wysoko specjalistyczne sprzęty. Dlatego niewiele firm decyduje się na ich kupno. Szczególnie kiedy potrzebne są na wyrywki, a nie cały czas. Wynajem podnośnika koszowego daje wiele możliwości. Wraz z podnośnikiem zyskujemy dostęp do wykwalifikowanej osoby, uprawnionej do obsługi sprzętu. Będąc pod opieką firmy wynajmującej, nie musimy się przejmować także pozwoleniami i jakością sprzętu. Czy podnośniki koszowe lepiej kupić, czy wynajmować? 

Jakie jest zastosowanie podnośników koszowych? 

Podnośniki koszowe wykorzystywane są przy pracach na wysokościach. Konserwacja sygnalizacji świetlnej, naprawa latarni ulicznej, odśnieżanie dachu czy instalacja reklamy wielkopowierzchniowej. Zastosowanie podnośników koszowych jest naprawdę szerokie. Co więcej, tego typu maszyny wykorzystuje się nie tylko w branży budowlanej. Podnośniki koszowe możemy znaleźć także na planach filmowych. Bardzo ważną funkcję pełnią także w straży pożarnej. Przy pomocy podnośników koszowych strażacy mogą ugasić pożar w wysokich budynkach, a nawet wieżowcach. Podsumowując, podnośniki koszowe znajdują zastosowanie w prawie każdej pracy, która odbywa się na wysokościach. 

Zalety wynajmu podnośników koszowych 

Podnośniki koszowe to specjalistyczne maszyny, których obsługa nie należy do najprostszych czynności. Żeby móc kierować takim sprzętem, trzeba mieć ukończone odpowiednie kursy. Wraz z wynajmem podnośnika koszowego zyskujemy dostęp do wykwalifikowanego pracownika, który zajmuje się kompleksową obsługą maszyny. To zdecydowanie największa zaleta wynajmu. 

Ponadto sprzęt możemy wypożyczyć na godziny lub dni. To najbardziej opłacalna i ekonomiczna opcja. Jeżeli podnośnika nie potrzebujemy na co dzień, to nie warto go kupować. Tym bardziej że taka inwestycja wiąże się z dużymi kosztami. Co innego w przypadku straży pożarnej czy monterów elewacji. W takim przypadku podnośnik jest niezbędnym elementem do pracy. Jednak takie zawody, to wyjątki. W każdym innym przypadku dużo bardziej opłacalny jest wynajem. Wysokiej jakości sprzęty możemy wypożyczyć w firmie http://rent-expert.pl/

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika?

Decydując się na wynajem podnośnika koszowego, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry. Ważna jest wielkość samochodu, szczególnie w przypadku, kiedy praca odbywa się w miejscach trudnodostępnych. Istotny jest także maksymalny zasięg wysokości. Jeżeli ramię podnośnika będzie za krótkie, to wykonanie pracy będzie niemożliwe. Wybierając podnośnik, nie możemy także zapomnieć o maksymalnym udźwigu oraz zakresu mobilności ramienia.  

Dodaj komentarz