Parawany do gabinetu kosmetycznego – jakie wybrać?

Parawany do gabinetu kosmetycznego – jakie wybrać?

Parawany przestają być domeną gabinetów lekarskich. Coraz częściej pojawiają się w salonach kosmetycznych, masażu, SPA, a nawet domu. Parawany wydzielają strefę intymną bez konieczności stawiania ściany i tworzenia osobnego pomieszczenia. Jednak nie tylko ich funkcja praktyczna jest istotna. Parawany to także świetny sposób na urozmaicenie wnętrza, który sprawdzi się w gabinecie kosmetycznym. Jakie parawany do gabinetu wybrać?

Parawan do salonu kosmetycznego 

Parawany w gabinecie kosmetycznym zapewniają klientowi intymność. Wydzielają strefę przebierania się, ale także są łatwym sposobem na wygospodarowanie kilku stref w dużym pomieszczeniu. O ile manicure, czy pedicure nie wymaga specjalnej izolacji, o tyle depilacja, a nawet maseczki wymagają już przestrzeni oddzielonej. Wybierając parawan możemy w szybki i łatwy sposób oddzielić klientkę lub klienta od reszty salonu. Dzięki temu rozwiązaniu możemy także moderować stanowiskiem w zależności od potrzeb. Przearanżowanie powierzchni salonu nie będzie stanowić żadnego problemu. Jeśli nie masz miejsca na postawienie ścianek działowych, a zabiegi, które oferujesz wymagają przestrzeni intymnej, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie parawanu kosmetycznego.

Parawany w gabinecie kosmetycznym to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także estetyczna aranżacja. Dobrze dobrany do wystroju parawan z całą pewnością wpłynie na pozytywny odbiór miejsca. Klientki (i klienci, chociaż panowie zdecydowanie rzadziej korzystają z usług salonów kosmetycznych) przychodząc na zabieg kosmetyczny bez wątpienia będą się lepiej czuć w pomieszczeniu estetycznym. Salony kosmetyczne to nie tylko zabiegi upiększające, ale także strefy relaksu. Na poziom rozluźnienia i komfortu klienta w dużym stopniu wpływa wystrój miejsca. Parawany występują w różnych wzorach i kolorach. Mając na ścianie fototapetę, warto postawić na parawan jednokolorowy, który wpasuje się w otoczenie. Jeśli ściany są gładkie, to można wybrać parawan z ciekawym nadrukiem, np. kwiatami.

Parawan panelowy czy materiałowy?

Parawany panelowe składają się z trzech lub więcej części, na które można nadrukować własny wzór i dają możliwość ustawienia go w różnych konfiguracjach. Są o tyle wygodniejsze, że można je szybko przestawić, a nawet złożyć i schować, jeśli nie są potrzebne w danym momencie. Parawany materiałowe najczęściej występują w formie jednokolorowej, więc są klasycznym wyborem, jednak mniej elastycznym pod względem aranżacji niż parawany panelowe.

Dodaj komentarz