Jesienna dieta – czyli co warto jeść jesienią i jak wtedy nie przytyć?

Jesienna dieta – czyli co warto jeść jesienią i jak wtedy nie przytyć?

Jesień to pora roku, która ma wielu zwolenników, ale także przeciwników. Jest to wyjątkowy czas, w którym liście na drzewach mienią się milionem barw, chętniej siedzimy pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty i spowalniamy, jeśli chodzi o życie na zewnątrz. Właśnie z tego powodu, że jesienna, deszczowa aura nie zachęca do wychodzenia z domu i uprawiania aktywności fizycznej, może zdarzyć się tak, że po paru miesiącach nasza waga skoczy do góry.

Aby uniknąć takiego scenariusza, należy pamiętać nie tylko o ruchu, ale także o zdrowej diecie, która jesienią wcale nie musi być nudna. Dieta pudełkowa Katowice może pomóc Ci wytrwać w postanowieniu, a do tego jest bardzo smaczna i sycąca. Zobacz co jeść jesienią i jak nie przytyć mimo niesprzyjającej aury za oknem.

Jesienią Twój organizm wcale nie potrzebuje więcej kalorii

Wiele osób uważa, że jesień to czas, w którym nasze ciało potrzebuje więcej energii, czyli musimy więcej jeść. Nie jest to do końca prawda i stosowanie się do tego przesądu może sprawić, że przytyjesz. Jesienią większość osób rusza się zdecydowaniem mniej niż wiosną i latem, częściej siedzimy w domu i ograniczamy aktywność do minimum. Z tego względu nasz organizm wcale nie potrzebuje bardzo dużo energii w postaci kalorii. Twoja dieta jesienią nie powinna być bardziej kaloryczna niż w pozostałe pory roku – wręcz warto pomyśleć o deficycie kalorycznym, jeśli chcesz do lata zgubić parę kilo.

Staraj się jeść tyle samo co wcześniej lub trochę mniej, a na pewno nie przytyjesz. Korzystając z diety pudełkowej, możesz zaoszczędzić czas na gotowaniu, a do tego łatwiej będzie Ci wytrwać w postanowieniu. W dobrym cateringu dietetycznym jesienią z pewnością nie zabraknie dyni, buraków, śliwek, jabłek, ciasta marchewkowego oraz innych sezonowych warzyw i owoców. Każdego dnia będziesz otrzymywać inny zestaw dań i będziesz mógł ograniczyć wizyty w sklepie do minimum. To bardzo wygodne, ponieważ podróż do sklepu, gdy za oknem pada deszcz, może nie należeć do najprzyjemniejszych.

Jesienne podjadanie

Długie wieczory sprzyjają siedzeniu na kanapie, oglądaniu filmów i podjadaniu. To właśnie to może być jednym z powodów, dla których tyjemy jesienią. Staraj się jeść tylko wtedy, gdy naprawdę odczuwasz głód i niech będą to zdrowe przekąski i dania. Możesz jeść orzechy, warzywa pokrojone w słupki i sezonowe owoce. Co jakiś czas możesz pozwolić sobie na małe odstępstwo od diety, ale niech nie zdarza się to zbyt często. Staraj się też ruszać i nie rezygnuj całkowicie ze spacerów.

Dodaj komentarz