Jak dbać o włosy niskoporowate, aby zachowały swój blask?

Jak dbać o włosy niskoporowate, aby zachowały swój blask?

Nie od dziś wiadomo, że sposób pielęgnacji włosów zależy w dużej mierze od ich porowatości. Włosy można podzielić na: niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Każde z nich wymagają innej pielęgnacji i użycia różnych rodzai kosmetyków. To, co może służyć posiadaczkom włosów wysokoporowatych niekoniecznie będzie wskazane w pielęgnacji włosów nikoporowatych i na odwrót. Jeśli jesteś posiadaczką tzw. niskoporów, to masz bardzo duże szczęście. Ten rodzaj włosów jest uważany za zdrowy, lśniący i stosunkowo łatwy w pielęgnacji. Warto jednak wiedzieć, jak je pielęgnować, aby zachować ich naturalny blask i zdrowie.

Czym charakteryzują się włosy niskoporowate?

Porowatość najłatwiej jest porównać do szyszki. Odnosi się ona bowiem do tego, w jaki sposób są względem siebie ułożone łuski na pojedynczym włosie. Włosy, które są niskoporowate, mają bardzo ścisłe i przylegające do siebie łuski. Właśnie z tego powodu są one lśniące i wyglądają z reguły na bardzo zdrowe i zadbane. Po czym poznać włosy niskoporowate? Przede wszystkim słabo absorbują wodę i bardzo wolno schną. Nie są też zbyt podatne na stylizację i szybko się prostują. Co więcej, włosy niskoporowate są odporne na farbowanie i rozjaśnianie. Z reguły ciężko jest zmienić ich naturalny kolor na dłużej.

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate nie mogą być obciążane, ponieważ wyglądają wtedy na tłuste i przyklapnięte. Staraj się unikać produktów keratynowych i proteinowych. Włosy niskoporowate bardzo lubią naturalne kosmetyki do włosów na bazie ziół. Dzięki nim unoszą się u nasady i wyglądają na świeże i błyszczące. Szampony bez silikonów i SLS będą w tym przypadku jak najbardziej wskazane. Unikaj też silnych detergentów albo ogranicz je do minimum w codziennej pielęgnacji.

Do pielęgnacji włosów niskoporowatych poleca się produkty na bazie aloesu. Równie dobrze działają te z zawartością wyciągów roślinnych z rumianku i pokrzywy. Jeśli chodzi o olejowanie włosów niskoporwatych, to stosuj oleje o małych cząsteczkach, które będą w stanie przeniknąć przez małe przestrzenie między łuskami włosa. Hitem kosmetycznym dla posiadaczek niskoporów jest olej kokosowy, który np. zupełnie nie sprawdzi się w pielęgnacji włosów wysokoporowatych.

Olejowanie możesz przeprowadzać raz na tydzień, dzięki czemu włosy będą bardziej błyszczące i sypkie. Włosy niskoporowate z reguły nie przepadają za zbyt intensywną pielęgnacją, jednak nie oznacza to, że należy się ograniczyć tylko do ich mycia. Aby wydobyć ich blask, stosuj odżywki i olejki.

Dodaj komentarz