Jak być kobietą atrakcyjną i zadbaną?

Jak być kobietą atrakcyjną i zadbaną?

Każda kobieta chciałaby być postrzegana jako atrakcyjna i zadbana. Lubimy ładnie wyglądać bo wtedy czujemy się dużo lepiej. Aby jednak osiągnąć zadbany wygląd trzeba w to włożyć nieco czasu i pracy. Wiele pań rezygnuje już na starcie mylnie sądząc, że aby być zadbaną trzeba na ten cele wydawać duże pieniądze. Zastanówmy się więc, krok po kroku, co robić by być kobietą zadbaną.

Ubiór

Każda kobieta zadbana powinna mieć starannie skompletowaną garderobę. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba mieć w szafie dziesiątki ubrań i wydawać na ten cel ogromne kwoty. Warto stworzyć sobie tzw. garderobę kapsułową. Chodzi o taki zestaw odzieży, który jest na tyle uniwersalny, że poszczególne ubrania można dowolnie ze sobą zestawiać tworząc wiele różnych kombinacji. Ze szczególną uwagą trzeba dobierać ubrania bazowe a więc białe koszule, ołówkowe spódnice czy jeansy. Dobrze jest stawiać na uniwersalne kolory, które dobrze łączą się z innymi. Przykładem takich kolorów są: czarny, granat, biały, szary oraz beż. Zadbana kobieta powinna tak dobierać ubrania by pasowały one zarówno do jej figury jak i do okazji. Warto podkreślać swoją kobiecość wybierając spódnice, sukienki oraz nosząc buty szpilki. Jest sprawą oczywistą, że ubrania zawsze powinny być czyste i uprasowane. Należy do nich umiejętnie dobierać dodatki takie jak torebki, apaszki czy biżuteria. Tworząc stylizacje do pracy należy zachować umiar natomiast w przypadku niezobowiązujących wyjść do lokalu czy wakacyjnych wypadów można pozwolić sobie na większy luz. Z kolei na takie okazje jak przyjęcia weselne panie lubią zaprezentować się w dużo bardziej eleganckiej odsłonie. Na miejscu będą więc sukienki z tiulu lub koronki, biżuteria z cyrkoniami oraz wysokie buty szpilki.

Uroda

Dbanie o urodę jest niezmiernie ważne dla kobiet, które pragną uchodzić za zadbane. Należy regularnie odwiedzać kosmetyczkę oraz wykonywać odpowiednią pielęgnację cery w domu. Mogą do tego celu posłużyć domowe, naturalne maseczki i toniki oraz peelingi. Pomocne jest także picie naparów ziołowych z bratka czy rumianku. Mając na uwadze dobry wygląd należy z umiarem spożywać kawę i alkohol oraz obserwować, które składniki diety mają negatywny wpływ na wygląd cery. Odżywianie warto uzupełniać suplementami, które korzystnie wpływają na wygląd cery. Każda kobieta powinna też mieć sprawdzonego fryzjera do którego uda się nie tylko po to aby wykonać strzyżenie ale także wtedy, gdy będzie potrzebowała upięcia na ważną okazję. To jak wygląda ciało oraz twarz kobiety w dużej mierze jest wypadkową stylu życia. Warto więc wprowadzić odpowiednie nawyki dietetyczne, które sprawią, że cera będzie bardziej promienna.

Sylwetka

Zadbana kobieta to ta, która potrafi zatroszczyć się także o swoją sylwetkę. Gdy zdarzy jej się przytyć jak najszybciej rozpoczyna zdrowe odchudzanie. Można to robić z pomocą dietetyka albo zamówić catering dietetyczny. Doskonałym uzupełnieniem będzie aktywność fizyczna, którą powinna prowadzić każda kobieta. Warto zapisać się do klubu fitness i ćwiczyć pod kierunkiem trenera personalnego. Inne sporty, które są bardzo skuteczne przy odchudzaniu to bieganie, pływanie oraz jazda na rowerze. Pomocne mogą okazać się także energiczne marsze i gimnastyka domowa. Zadbana kobieta nawet jeśli posiada trochę za dużo ciała w pewnych partiach zawsze wie jak je zamaskować strojem. Trzyma się ściśle zasady, że mankamenty należy ukrywać a atuty uwypuklać. Panie z nadwagą nie noszą więc obcisłych bluzek a masywne uda czy pośladki ukrywają pod tunikami i dłuższymi żakietami.

Dodaj komentarz